Kapcsolat
Általános kérdésben és egy konkrét üggyel kapcsolatban telefonon is elérhetőek vagyunk. Árajánlat kéréséhez töltse ki kapcsolat űrlapunkat.
Elérhetőségeink
Nyitva tartás
H-P: 8:00 – 16:00
Sz-V: zárva
Keressen minket
Nyitva tartás
H-P: 8:00 – 16:00
Sz-V: zárva
Keressen minket
Hívjon minket: +36-30/445-8339
Kollégáink szívesen és legjobb tudásoknak megfelelően segítenek bármilyen kérdésben!
Kérjen ajánlatot
Gyakran ismételt kérdések
Mennyi ideig tart egy téglaház kivitelezése?
A kivitelezési idő meghatározásához a szerkezet pontos ismerete szükséges, általánosságban elmondható, hogy tégla ház kivitelezése szerkezetkészen 5-6 hónap, kulcsrakészen pedig 7-8 hónap.
Építsek újat vagy felújítsak?
Amennyiben a felújítás mértéke túllép a szakipari munkákon (festés, burkolás), és más alapvető költségigényes munkálatokat is érint (például: tetőcsere, ablakcsere, külső hőszigetelés, utólagos vízszigetelés) mindenképpen az új építés javasolt. Az új ingatlanokra vonatkozó 5%-os ÁFA is egyértelműen az új családi házépítés mellett szólnak, viszont a meglévő kedvező állami felújítási támogatással és kisebb befektetéssel is nagyszerű eredményeket érhetünk el.
Mit tartalmaz a 2021-es energetikai törvény?
Azoknak az épületeknek, amelyek 2021-ben szereznek használatbavételi engedélyt, kötelezően teljesíteniük kell a közel nulla energiaigényű épületek energiahatékonysági előírásait. A követelménynek történő megfelelést az ingatlanra készült energetikai tanúsítványban elért legalább BB minősítés igazolja. A közel nulla energiaigény követelményének eléréséhez az energiafogyasztás legalább 25%-át megújuló forrásból kell fedezni.
Az előírás új épületek építése mellett meglévő ingatlanok jelentős felújítása esetén is kötelező érvényű. Az új épület az előírtnál magasabb energiahatékonyságú is lehet, így BB-nél jobb energiaosztályba is tartozhat, rosszabba azonban nem. Az energetikai tanúsítvány beszerzése az építtető feladata, a használatbavétel tudomásulvételének kérelmezésével egyidejűleg.
Mik a megújuló energiaforrások és azok milyen épületgépészeti berendezésekkel történhetnek?
- tűzifa, biomassza, biomasszából közvetve vagy közvetlenül előállított energia, a biogázok energiája, fapellet, agripellet
- nap-, szél-, vízenergia, geotermális, geotermikus, hidrotermikus, légtermikus energia
- a felhasznált hálózati elektromos áram 10%-a figyelembe vehető, mint megújuló energiaforrás (ez önmagában nem elég)
A megújuló energia helyi hasznosítása épületgépészeti berendezésekkel történhet, ezek a legjellemzőbb alkalmas típusok:
- minden kályha, kazán, kandalló, amelyben fával fűtenek – hivatalos néven biomassza üzemű hőtermelő berendezések
- hőszivattyúk: levegő-levegő, levegő-víz, víz-víz, geotermális, geotermikus
- inverteres split-klímák: fűtési üzemmódban hőszivattyúként üzemelnek (egy készülék általában nem elég)
- napkollektorok: ezekkel a berendezésekkel a használati meleg víz állítható elő
- napelemek: a hálózati elektromos áram kiváltható vele
Miért téglaház?
A tégla ősi, hagyományos építőanyag, s mint természetes anyag a legmegfelelőbb komfortérzetet biztosítja a jó hő és páraháztartása miatt. A korszerű alapanyagok és technológiák már téglaház esetén is rövid kivitelezési időt eredményeznek. A téglaházak teherhordó szerkezetei évtizedekre stabilitást biztosítanak. A tégla a könnyűszerkezetű házakkal ellentétben jó hőtartással rendelkezik, jobb hanggátló tulajdonságú, és nyáron is megfelelő hővédelmet biztosít. A tégla építésű ház hosszan tartja értékét, generációk élhetnek benne boldogan.
Fa vagy monolitfödém kerüljön a házra?
A födémszerkezet kiválasztásánál két fontos szempontot veszünk figyelembe. A térlefedő szerkezetnek jó ár-érték arányban kell lennie a ház árával, mint ahogy az épületnek a telek árával. Kis teherhordó fesztávok és nem pakolható padlás esetén a fafödém az egyik legkedvezőbb árú megoldás. Nagy előnye továbbá, hogy a tetőszerkezettel általában egy időben készül, azaz a kivitelezési idő viszonylag rövid. Egyéb födémtípusokhoz képest viszonylag alacsony a tömege, ezért az egyik gyenge pontja, hogy a nyári túlmelegedés ellen kevésbé nyújt védelmet mint a többi.
A monolit vasbeton födém elsősorban a többszintes házak esetében, vagy bonyolultabb alaprajzi szerkesztés esetén jó megoldás. Nagy teherbírású szerkezet, viszont jelentős élőmunkát igényel (zsaluzás, vasszerelés, betonozás), ami némi többletköltséget jelenthet. Ha jó minőségben készül a zsaluzás, akkor nem kell vakolni, elég egy vastagabb glettelés.
Épületen belül vagy különálló garázst válasszunk?
Amennyiben a garázs egy időben épül a lakással, akkor célszerű annak házban történő elhelyezése. Ilyenkor a kapott gépkocsi tároló hasonló műszaki tartalom mellett nem drágább a különállónál. Ha a hozzáépítendő utat, külön kapubejárót, figyelembe vesszük nyilvánvaló megoldás az épületen belüli garázskialakítás.
Ha viszont a garázsépítés a lakásépítéssel nem egy időben történik, akkor természetesen csak különálló garázsról lehet szó.
Látogasson el irodánkba
Tudjon meg többet rólunk
A J-Terv-nél megrendeléseink többségét építőipari fővállalkozóként és generál-kivitelezőként teljesítjük a teljes körű építés, átalakítás és felújítás területén. Ehhez elengedhetetlen a magas szintű szakmai tudás és megbízható lendületes csapatunk tagjai, a tapasztalt szakembereink, műszaki vezetőnk, alkalmazottaink, valamint a stabil alvállalkozóink. Fizikai állományunk több éve együtt dolgozó, összeszokott, kipróbált és megbízható szakemberekből áll. Vállalkozásunk nagy figyelmet fordít a szakmai színvonal folyamatos emelésére, ennek érdekében nagy jelentőséget kap a dolgozók szakmai tovább-, illetve átképzése.
Figyelmünket a technológiai újításokra irányítjuk, amivel nemcsak a klasszikus építőipari tevékenységeket követjük, hanem első kézből tudunk energiahatékony és gazdaságos megoldásokkal szolgálni. A modern technika és technológia felhasználásával már számítógépes tervezés és költségkalkuláció, nyomon követhető projekt, valamint nagyon sok olyan eszköz áll még cégünk szolgálatában, mely szakértelmünk mellett elősegíti a projekt teljes körű megvalósítását, az Ön igényei szerint. Olvasson cégünkről bővebben IDE kattintva, kapcsolat felvétel pedig IDE kattintva lehetséges.
év tapasztalat
átadott projekt
Környezettudatos megoldások
Napelemes energiaellátás
Az épület áramellátását 100% megújuló energiából, napelemes tetőszerkezettel valósítjuk meg.
Hőszivattyús hűtés-fűtés
Az ingatlan hőszabályzását teljes egészében hőszivattyús megoldással működtetjük, hűtés és fűtés során egyaránt.
Hővisszanyerős szellőztetés
A hővisszanyerős szellőztető rendszereinknek köszönhetően a friss levegőt minimális hőveszteség mellett biztosítjuk.
négyzetmétertől
négyzetméterig
Rólunk mondták
Cégünk színvonalát emeli, hogy saját telephellyel, szerszám- és járműparkkal rendelkezünk, valamint környezetbarát építőanyagokkal és technológiával dolgozunk.
J-terv - Környezettudatos megoldások